Meta pierde procesul privind statutul de „controlor de acces” pentru Messenger

Meta Platforms (NASDAQ:META) a pierdut, miercuri, actiunea in justitie impotriva deciziei Comisiei Europene de a desemna compania, prin prisma aplicatiei sale Messenger, drept „controlor de acces” („gatekeeper”) in sensul Regulamentului privind pietele digitale, transmite Investing.com.

Potrivit sursei citate, Curtea Generala de la Luxemburg a confirmat a...

Acest articol publicat in categoria "Revista Presei" poate fi citit integral in "Bursa".
Click aici pentru vizualiza articolul integral articolul - "Meta pierde procesul privind statutul de „controlor de acces” pentru Messenger".

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro