DOCUMENTE Transelectrica i-a dat în judecată pe secretarii generali ai Guvernului din fostele Cabinete Orban și Cîțu. Le impută în total posibile prejudicii de peste 1 milion de euro

22 mai 2026

Compania de stat Transelectrica, operatorul sistemului energetic național, controlată de Secretariatul General al Guvernului (SGG), cu peste 55% din capital, i-a dat în judecată pe cei care au fost șefi ai instituției guvernamentale în mandatele Cabinetelor conduse de Ludovic Orban și Florin Cîțu.

Citeste integral pe profit.ro - DOCUMENTE Transelectrica i-a dat în judecată pe secretarii generali ai Guvernului din fostele Cabinete Orban și Cîțu. Le impută în total posibile prejudicii de peste 1 milion de euro

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro