ULTIMA ORĂ FOTO Protestele spontane se întind și în unitățile ANAF, după ce au început de dimineață la agenții ale Trezoreriei. Angajații din finanțe publice sunt nemulțumiți de efectele legii salarizării

Angajați ai ANAF au ieșit și ei astăzi la protest spontan și s-au alăturat astfel acțiunilor similare declanșate anterior, în cursul dimineții, de personalul unităților Trezoreriei. Potrivit informațiilor primite de Profit.ro, angajații AJFP Brăila sunt cei care au declanșat acum proteste, urmați de Ilfov și Murș. Acțiunile sunt separate de cele ale sindicatelor, care au declanșat deja propriile acțiuni. Unul dintre sindicatele din Finanțe avertizează chiar că dacă nu sunt respectate angajamentle asumate în trecut de autorități, de a avea o grilă separată pentru angajații din finanțe, "data de 4 iunie 2026 va deveni inceputul zilelor fara finante in Romania'.

Citeste integral pe profit.ro - ULTIMA ORĂ FOTO Protestele spontane se întind și în unitățile ANAF, după ce au început de dimineață la agenții ale Trezoreriei. Angajații din finanțe publice sunt nemulțumiți de efectele legii salarizării

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro