
Angajați ai ANAF au ieșit și ei astăzi la protest spontan și s-au alăturat astfel acțiunilor similare declanșate anterior, în cursul dimineții, de personalul unităților Trezoreriei. Potrivit informațiilor primite de Profit.ro, angajații AJFP Brăila sunt cei care au declanșat acum proteste, urmați de Ilfov și Murș. Acțiunile sunt separate de cele ale sindicatelor, care au declanșat deja propriile acțiuni. Unul dintre sindicatele din Finanțe avertizează chiar că dacă nu sunt respectate angajamentle asumate în trecut de autorități, de a avea o grilă separată pentru angajații din finanțe, "data de 4 iunie 2026 va deveni inceputul zilelor fara finante in Romania'.
Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro