Trafic auto mutat în subteran pe Calea Victoriei, în dreptul Palatului Regal. Străzi centrale din București vor fi pietonale, ca la Viena și Paris. Calea Victoriei va fi "mai prietenoasă pentru trecători". Mari parcări subterane pregătite - Planul Ciucu

Străzi centrale din București sunt pregătite să fie transformate în zone pietonale „ca în marile orașe europene”, cu promisiunea edilului general că primele efecte vor fi văzute încă din acest an.

Citeste integral pe profit.ro - Trafic auto mutat în subteran pe Calea Victoriei, în dreptul Palatului Regal. Străzi centrale din București vor fi pietonale, ca la Viena și Paris. Calea Victoriei va fi "mai prietenoasă pentru trecători". Mari parcări subterane pregătite - Planul Ciucu

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro