Thibaut Boidin, Heineken România: Continuăm să investim în România. Am început să producem Amstel la Craiova şi Miercurea Ciuc pentru că avem încredere în potenţialul de creştere al pieţei locale în următorii cel puţin zece ani

28 aprilie 2025

Cu o prezenţă de 20 de ani în România, gigantul olandez Heineken vede piaţa locală nu doar ca pe o destinaţie de producţie, ci ca pe un pilon esenţial în strategia sa de creştere, investind în inovaţie şi adaptare la cerinţele unui consu­mator tot mai exigent. Totuşi, provocările macroeconomice şi instabilitatea fiscală rămân obstacole care necesită soluţii urgente.

Acest articol publicat in categoria "Revista Presei" poate fi citit integral in "Ziarul Financiar".
Click aici pentru vizualiza articolul integral articolul - "Thibaut Boidin, Heineken România: Continuăm să investim în România. Am început să producem Amstel la Craiova şi Miercurea Ciuc pentru că avem încredere în potenţialul de creştere al pieţei locale în următorii cel puţin zece ani".

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2024 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro