Starbucks trece pe pierdere în România, cea mai mare din ultimul deceniu, după 4 ani consecutivi de profit. A închis unele cafenele din București, dar a deschis în alt oraș

1 iunie 2026

Operatorul lanțului Starbucks pe piața locală a încheiat 2025 cu afaceri ușor în scădere și a trecut pe pierdere, după patru ani consecutivi de profit. Rezultatul negativ marchează cea mai mare pierdere din ultimul deceniu, într-un context în care vânzările continuă trendul descendent început după vârful din 2023.

Citeste integral pe profit.ro - Starbucks trece pe pierdere în România, cea mai mare din ultimul deceniu, după 4 ani consecutivi de profit. A închis unele cafenele din București, dar a deschis în alt oraș

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro