Servere folosite de hackeri, dezactivate în România la cererea Franței

21 mai 2026

Polițiștii au dezactivat, în baza unui Ordin European de Anchetă emis de autoritățile din Franța, 13 servere ale unei grupări de criminalitate organizată, care a conceput un serviciu prin care utilizatorii își puteau ascunde identitatea pentru a desfășura activități ilegale în mediul online, precum ransomware, malware as a service, phishing și fraude privind mijloacele de plată.

Citeste integral pe profit.ro - Servere folosite de hackeri, dezactivate în România la cererea Franței

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro