Isărescu își amintește ce a pățit ca premier tehnocrat: Număram ca un deținut câte zile mai am până când plec. Ajunsesem să vorbesc singur spre final, doar cu Emil Constantinescu

19 mai 2026

Mugur Isărescu a declarat că un premier tehnocrat nu ar fi neapărat o soluție pentru țara noastră deoarece nu știe cât de ușor i-ar fi unui tehnocrat, venit mai ales din exterior, să intre rapid în probleme și să îi influențeze pe membrii Guvernului.

Citeste integral pe profit.ro - Isărescu își amintește ce a pățit ca premier tehnocrat: Număram ca un deținut câte zile mai am până când plec. Ajunsesem să vorbesc singur spre final, doar cu Emil Constantinescu

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro