Hidroelectrica retehnologizează o centrală din ’90, pusă în funcțiune cu echipamente uzate moral încă de atunci. Peste 800 milioane lei

12 mai 2026

Compania de stat Hidroelectrica, cel mai mare producător de energie electrică din România, vrea să retehnologizeze centrala suplimentară Gogoșu din cadrul Sistemului Hidroenergetic și de Navigație Porțile de Fier II, pusă în funcțiune acum mai bine de 30 de ani, cu echipamente uzate moral încă de atunci.

Citeste integral pe profit.ro - Hidroelectrica retehnologizează o centrală din ’90, pusă în funcțiune cu echipamente uzate moral încă de atunci. Peste 800 milioane lei

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro