DOCUMENT Fosta Gazprom România va fi ″înghițită″ de ex-Gazprom Ungaria, sub ″drapelul″ Germaniei. Plan de privatizare

26 mai 2026

WIEE România SRL, compania românească de intermediere de importuri, trading și furnizare de gaze naturale controlată până în noiembrie 2022 de către gigantul rus de stat producător Gazprom, prin divizia sa germană, naționalizată atunci de autoritățile de la Berlin, va fi absorbită de ″omoloaga″ sa din Ungaria, SEFE Central & Eastern Europe Kft, fosta WIEE Hungary Kft.

Citeste integral pe profit.ro - DOCUMENT Fosta Gazprom România va fi ″înghițită″ de ex-Gazprom Ungaria, sub ″drapelul″ Germaniei. Plan de privatizare

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro