DECIZIE Mult-întârziata centrală de la Iernut: Guvernul permite Romgaz să semneze fără licitații cu subcontractorii fostului constructor spaniol Duro Felguera

21 mai 2026

Guvernul și-a dat astăzi OK-ul pentru ca societatea de stat Romgaz să preia ca antreprenor general lucrările de finalizare și punere în funcțiune a mult-întârziatei noi centrale pe gaze de 430 MW de la Iernut, care ar fi trebuit să fie gata încă din 2020 și pentru care ultimul deadline de pornire este 31 decembrie 2026, și să semneze fără licitații noi înțelegeri cu firmele care au lucrat și înainte pe șantierul de la Iernut.

Citeste integral pe profit.ro - DECIZIE Mult-întârziata centrală de la Iernut: Guvernul permite Romgaz să semneze fără licitații cu subcontractorii fostului constructor spaniol Duro Felguera

Alte articole

Ooni Koda
© Copyright 2026 BaniSiAfaceri

Web Design by Dow Media | Gazduire Web by SpeedHost.ro